دنیای نازی

سه شنبه 26 تیر 1397

موزش فارسی ایندیزاین Adobe indesign cc 2018 : مقدماتی تا پیشرفته

Zoom in (real dimensions: 1280 x 720)
تصویر

صفر تا صد آموزش ایندیزاین به زبان فارسی indesign cc 2018 کامل از مقدماتی تا پیشرفته
فصل اول: آشنایی با ادوبی ایندیزاین Learn InDesign : در این فصل، میپزدازیم به اصول پایه ای و ضروری کار با adobe indesign cc 2018 و کار هایی مانند اضافه کردن متن (Add – edit text) و جایگزینی آنها با انواع تصاویر گرافیکی (Add – replace graphics) ، جابه جا کردن اشیاء . چاپ کردن و ساخت فایل های پی دی اف (print PDF) خواهیم پرداخت.

فصل دوم: ساخت اسناد جدید Create a Document : در این فصل یاد میگیریم که چطور documents های جدیدی را بسازیم و اینکه چطور خط کش های راهنما (Guides and measurements) را روی آنها قرار بدهیم تا بتوانیم با دقت کامل روی آنها کار کنیم. همچنین نحوه اضافه کردن فریم متن text frames ، و تایپ و ویرایش متون (Type – edit text) و اعمال غالب بندی متون (Apply text formatting) و وارد کردن تصاویر گرافیکی graphics و روش ها و ترفند های خروجی گرفتن و ذخیره سازی اسناد (Save – revert documents) را برسی میکنیم.

فصل سوم: نحوه مدیریت و سازماندهی صفحات Manage Pages : در این بخش یاد میگیریم که چطور اسناد با صفحات زیاد را سازماندهی کنیم و روش های کار کردن و عملیات پایه ای مانند وارد کردن صفحات ، پاک کردن و جابه جایی (Insert, delete, move pages) صفحات را برسی میکنیم. همچنین ساخت و اعمال مستر پیج (master pages) و تنظلم حاشیه ها و خطوط راهنمای ستونها (Set margin – column guides) و سایر عملیات مانند تغییر اندازه ، و ساخت شماره صفحات اتوماتیک page numbering روی تمام صفحات را آموزش خواهیم داد.

فصل چهارم: کار با متون ایندیزاین Text : یکی از مهم ترین قسمت های هر صفحه ، متون و نوشته های آن است که تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت صفحه طراحی شده و جلب نظر خواننده دارد. در این فصل به صورت کامل میپردازیم به روش های کار با متون ایتدیزاین و از وارد کردن متن (Import text) از سایر منابع مانند فایل ورد و اکسل شروع میکنیم. و روش های Thread text frames کردن تکست فریم ها را برسی میکنیم. و خصیصه های فریم متن text frame attributes را تنظیم میکنیم. و انواع کاراکترهای ویژه special characters را وارد میکنیم و از ابزارهای قدرتمند ایندیزاین مانند Story Editor استفاده خواهیم کرد. و نحوه استفاده از ابزار غلط گیر خودکار Check spelling را برسی میکنیم و نحوه استفاده از دیالوگ باکس Find/Change را برسی میکنیم و در آخر انواع روشهای قرار دادن متن روی مسیر های تخت و دایره Put text on a path را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

فصل پنجم: آموزش کار با گرافیک ها ایندیزاین Graphics : یکی از قدرتمندترین ویژگی های نرم افزار ایندیزاین ، مخصوصا در ورژن adobe indesign cc 2018 ، توانایی وارد کردن انواع گرافیک ها از سایر منابع به داخل صفحه طراحی شده ما است. در این فصل ، به صورت کامل، روش های کار با پنل لینک Links panel ، و روش های ویرایش گرافیک ها در نرم افزار اصلی شان (Edit graphics in original app) و همچنین سایر تکنیک های کاربردی برای بریدن و جاسازی گرافیک ها در فریم (Crop -fit graphics to frame) را در محیط نرم افزار ایندیزاین را به شما طراحان گرافیک عزیز، آمزوش خواهیم داد.

فصل ششم: کار با آبشن های رنگ و وضوح تصویر Color and Transparency : فریم ها و مسیر ها (frames – paths) از عناصر مهم هر صفحه محسوب میشوند و کار غالب بندی و مشخص کردن حد و مرز هر صفحه را انجام میدهند. این فصل، یکی از جذاب ترین بخش های این دوره آموزشی است که به کار کردن با استروک ها Stroke و پرکردن فریم ها و مسیرها خواهد پرداخت. در این پکیج آموزشی ، نحوه کار کردن با آبشن های شفافیت Transparency و افکت های ایجاد سایه drop shadows ، کار با آبشن های پلت رنگی (color swatches) و … خواهیم پرداخت و روش هایی را برای پرهیز از بعضی از خطا هایی که گرافیست های حرفه ای هم با آنها مواجه میشوند را به شما آموزش خواهیم داد . همچنین ترفند های ساخت و اعمال پالت های شیب رنگی (Create – apply gradient swatches) را با هم تمرین خواهیم کرد.

فصل هفتم: کار با فریم ها و مسیر ها Frames and Paths : در این فصل ، به صورت کامل تمام مبحث کار با فریم ها و مسیر ها را برسی میکنیم و تمام نکات ضروری برای طراحی یک صفحه حرفه ای را به شما آموزش خواهیم داد. در ابتدا روش های کشیدن و ویرایش شکل های مسیر ها و فریم (Draw -edit path – frame shapes) را با هم تمرین میکنیم و با آبشن های گرد کردن گوشه های آنها کار مان را ادامه خواهیم داد. و همچنین افکت ساخت حاشیه برای متن (text outlines) را در ایندیزاین ، برسی خواهیم کرد.

فصل هشتم: مدیریت آبجکت ها Manage Objects : اولین نشانه یک گرافیست ، قدرت مدیریت روی آبجکت های داخل یک صفحه است و در این فصل هم به دستورات پایه ای برای مدیریت آبجکت ها خواهیم پرداخت. و نحوه اصلاح مقیاس Scale ، گردش rotate ، عملیات کپی کردن duplicate و تغییر در اندازه transform آبجکت ها را برسی خواهیم کرد. و نحوه حرکت دادن و قرار دادن آنها روی یکدیگر و ساخت و کنترل لایه ها (Create – control layers) و همچین روش های طراز کردن و توزیع و دسته بندی انها (Align, distribute, group) را به شما یاد خواهیم داد. همچین به شما یاد خواهیم داد که چطور با متون مورب (text wrap) کار کنید و با آبجکت های دارای لنگر anchored objects در متون مختلف کار کنید .

فصل نهم: غالب بندی متون ایندیزاین Text Formatting : یکی دیگر از جنبه های مدیریت صفحات ، نحوه غالب بندی آنها است. و در این فصل هم به روش های اعمال و پیکره بندی پیچیده متن (advanced character formatting) خواهیم پرداخت. در این بخش به سایر دستورات که به مدیریت متون مانند پیدا کردن و جایگزینی آنها (Find Font) است، خواهیم پرداخت و یاد میگیریم که چطور غالب بندی را روی یک پاراگراف (formatting to paragraph) اعمال کنیم. و تکنیک های استفاده از دراپ کپ drop caps را برسی میکنیم و روش های اضافه کردن قوانین با خطوط بالا یا پایین یک پاراگراف (rules above – below a paragraph) را با هم تمرین خواهیم کرد. همچنین روش هایی را برای تنظیم tabs ها و tab stops ها برسی خواهیم کرد. و تکنیک هایی را برای بسط دادن و یا نصف کردن خودکار پاراگراف ها (Span – split paragraphs) برسی خواهیم کرد. حتما شما هم نقاط و اعداد خودکار را داخل متون مختلف دیده اید ؟ در این دوره ، روش های اضافه کردن بولت و نامبر (automatic bullets – numbers) را به شما یاد خواهیم داد. و به شما یاد خواهیم داد که چطور پیکره بندی متن ها (Find/Change text formatting) را پیدا کنید و آنها را تغییر بدهیم. همچنین روش های ساخت جعبه های رنگی و سایه دار (Highlight paragraphs – boxes) را برسی میکنیم.

فصل دهم: کار با استایل های ایندیزاین Styles : یکی از روش هایی که میتواند در وقت شما صرفه جویی کند؛ ساخت و استفاده مجدد از انواع استایل ها است. در این فصل ، به روش های ساخت و اعمال انواع استایل ها (Create – apply paragraph styles) خواهیم پرداخت و نحوه استفدهد از کاراکتر استایل character styles را به شما عزیزان، آموزش خواهیم داد. و یاد میگیریم که چطور انها را ویرایش و تعریف مجدد (Edit – redefine styles) کنیم. و ویژگی های آبجکت استایل object styles را تحلیل و برسی میکنیم.

فصل یازدهم: کار با جداول تیبل Tables : خیلی از کاربران با ساخت و مخصوصا ویرایش جدول ایندیراین مشکل دارند ! در این فصل ساخت و ادیت table ها را برسی میکنیم و نحوه ساختن سطر و ستون (Adjust rows – columns) را انجام میدهیم.در گام بعدی، روشهای غالب بندی Format a table – cells برسی میکنیم و یاد میگیریم که چطور گرافیک ها را داخل سلول ها (Place graphics cells) قرار بدهیم.

فصل دوازده: اسناد تعاملی Interactive Documents : یکی از ویژگی های فوق العاده ایندیزاین ، متصل کردن اسناد و اضافه کردن لینک ها (Add hyperlinks) در صفحات مختلف است.در این فصل، به شما یاد میدهم که چطور یک فایل پی دی اف تعاملی Interactive PDF بسازید و از آن یک سند برای وب خروجی بگیرید (web with Publish Online) و با آبشن های صفحه پرینت ایندیزاین (print dialog box options) کار کنید….

برای اطلاهات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 • نظرات() 
 • یکشنبه 24 تیر 1397

  گوشی موبایل گوگل مدل Pixel 2 XL ظرفیت 128 گیگابایتدر این پست می خواهیم اطلاعات مختصر و مفیدی درمورد گوشی موبایل گوگل مدل Pixel 2 XL ظرفیت 128 گیگابایت برای شما همراهان عزیز به اشتراک قرار دهیم . با ما همراه باشید.

  Google Pixel 2 XL 128GB

  معرفی بهترین گوگل

  گوگل پیشرفت زیادی از زمان گوشیهای هوشمند نکسوس کرده است. این فقط تکرار دوم گوگل پیکسل است و نشان می­دهد که چه مقدار نرم افزار و سخت افزار گوگل در سال گذشته تکامل یافته است. هر دو گوشی هوشمند پیکسل ظاهر اصلاح شده و در عین حال ساده­تری دارند. این بررسی مخصوصا برای پیکسل 2 ایکس ال بزرگتر است. پیکسل 2 کوچکتر را بطور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

   

  این مدل دارای دو تفاوت نسبت به پیکسل کوچکتر است. برای آغازگرها، پیکسل 2 ایکس ال دارای نمایشگر 6 اینچی بزرگتر با نسبت ابعاد 9: 18 نمایشگر است که در سال 2017 از طوفان گرفته شده است. این، و پیکسل 2 ایکس ال باتری 21٪ بزرگتر از پیکسل 2 - 5 اینچی دارند.

   

  گوگل آخرین پردازنده کوالکام را در هر دو پیکسل، همراه با HDR قدرتمند به اضافه الگوریتمی برای گرفتن عکس را ارائه می­دهد. اینها را با تجربه بی­نظیر اندروید گوگل، بدون اشاره به ذخیره سازی نامحدود تصویر گوگل با نرم افزار رسمی Photos آن و به روز رسانیهای مستقیم نرم افزار از گوگل ادغام کنید.

   

   

  با این حال، آیا بدست آوردن پوریستهای آن­بورد اندرویدی همراه با بهترین تجربه اندرویدی گوگل کافیست؟ همه اینها بستگی به­این دارد که چه مقدار پوریست حاضر به پرداخت چنین تجربه­ای هستند، که از 850 دلار در ایالات متحده آغاز می­شود و ممکن است در سایر بازارها به بیشتر از آن نیز افزایش یابد.

  ویژگیهای اصلی گوگل پیکسل 2 ایکس ال

   بدنه: بدنه فلزی با پوشش هیبریدی مات از پرمیوم؛ گوریلا گلس 5 به اندازه 3 D در جلو؛ مقاومت در برابر آب IP67

   نمایشگر6.0" POLED ، رزولوشن 1,440   2880 پیکسل، 538ppi

   دوربین پشتی: 12.2 مگاپیکسل، اندازه حسگر 1/2.6" با اندازه پیکسل 4/1 میکرومتری، f/1.8، لرزش­گیر اپتیکال، فلاش دوگانه LED و الگوریتم +HDR گوگل

   دوربین جلو: 8 مگاپیکسل، اندازه حسگر 1/3.2" ، f/2.4، اندازه پیکسل 4/1 میکرومتری

   ویدئو2160p@30fps، 1080p@30/60/120fps، 720@240fps؛ دوربین جلو: 1080p @ 30fps

   سیستم عامل/نرم افزار: اندروید 8.0 اوریو با به روز رسانی مستقیم از گوگل

   چیپست: پردازنده اسنپدراگون کوالکام 835 با سرعت 10 نانومتری  هشت هسته­ای (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) و پردازنده گرافیکی آدرینو 540؛ تراشه اختصاصی پردازش تصویر از طریق OTA Android 8.1 فعال می­شود

   حافظه: 4 گیگابایت رم؛ 128/64 گیگابایت ذخیره­سازی داخلی (غیر قابل ارتقا)

   باتری: 3520 میلی آمپر لیتیوم-یون (مهر شده)؛ تحویل برق 0 .2 با USB نوع سی (5V @ 3A یا 9V@2A با آداپتو گنجانده شده 18 واتی)

   قابلیت اتصال: سیمکارت نانو؛ eSIM برای پروژه Fi (ایالات متحده)؛ Cat 15 LTE 800/75 Mbps؛ بلوتوث 5.0 LE، A2DP، aptx HD؛ Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو باند، وای فای مستقیم، DLNA؛ NFC؛ USB-C 3.1

   متفرقه: اسکنر اثر انگشت، اسپیکرهای استریوی دوگانه، نمایشگر همیشه روشن/محیطی، تشخیص فشار به لبه فعال.

   

  معایب اصلی

   فاقد جک هدفون 5/3 میلی متری (همراه با آداپتور).

   فاقد اسلات کارت میکرو SD.

   دوربین تصویری فقط مونو صوتی را ضبط می­­کند.

   نمی­توانید تشخیص فشار به لبه فعال را به هر ویژگی دیگر بجز دستیار گوگل اختصاص دهید.

   

  دوربین پیکسل 2 ایکس ال با مشخصات خوب ظاهر شد. حالا دوربین دارای لرزش­گیر اپتیکال است و دیافراگم با f/1.8 و از سال گذشته با f/2.0 عرضه شده است. با این حال، به لطف الگوریتم HDR + گوگل، جادوی واقعی اتفاق می­افتد، که با پیکسلهای نسل اول محبوبیت زیادی بدست آورد. مطمئنا هیجان زده هستیم تا ببینیم چه نوع تصاویری پیکسلهای جدید می­توانند بگیرند. گوگل شرکت اپل را در طول رویداد عرضه با گفتن اینکه آن دوربین بهتری برای مدل گران اختصاص نداده، مسخره می­کرد. هر دو پیکسل دوربینهای مشابهی دارند. و شاید این کار آسانی نبوده چون این دو گوشی توسط شرکتهای مختلف تولید شده اند.


 • نظرات() 

 • آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic