دنیای نازی

سه شنبه 28 اردیبهشت 1395دانلود آهنگ جدید

موسیقی جاذبه از بابک جهان بخش

♫♫♫

حالم این روزا چقد خوب ه زندگی یعنی همین روزا

حرف بزن از عشق و از رویا ، زندگی یعنی همین حرفا

مفهوم آرامشو کم کم ، با تو دارم تازه میفهمم

وقتی میگن هرکی عاشق نیست عمرشو میبازه میفهمم

جهان رو گَشتم تا تو پیدا شی ، هم اکنون که هستی زندگی خوب ه

چیزی بگو تا باور کنم هستی حرفی بزن هرچی بگی خوب ه

جهان رو گشتم تا تو پیدا شی ، هم اکنون که هستی زندگی بهتر ه

چیزی بگو تا باور کنم هستی ، حرفی بزن هرچی بگی بهتر ه

♫♫♫♫♫♫

تو اِنقدر جاذبه داری که یه لحظه نمیزاری من از فکرت رَها باشم

تو اِنقدر خوب ی که میخوام تا روزی که توو این جهان م کنارت غرق رویا شم

جهان رو گَشتم تا تو پیدا شی هم اکنون که هستی زندگی بهتر ه

چیزی بگو تا باور کنم هستی ، حرفی بزن هرچی بگی خوب ه

جهان رو گشتم تا تو پیدا شی ، هم اکنون که هستی زندگی بهتر ه

چیزی بگو تا باور کنم هستی حرفی بزن هرچی بگی خوب ه

 • نظرات() 
 • یکشنبه 26 اردیبهشت 1395  خرید تاج گل

  به نقل از باشگاه خبرنگاران، گل ها از عبارت زیبا ترین موجوداتی هستند که بر روی زمین زندگی می کنند. گونه هایی از گل ها جهت ما بسیار زیاد شناخته شده است اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از کمیاب ترین گل های جهان آشنا کنیم.
  گل جبل الطارق
  این گل قشنگ بنفش رنگ فقط در منطقه جبل الطارق در غرب مدیترانه افزایش می نماید در سال 1992 با توجه پیدا نشدن ردی از آن در طبیعت منطقه به عنوان گونه ای منقرض شده اعلام شد. اما در سال 1994 یک کوهنورد در این منطقه خوب به کشف یک عدد از این گل شد. پژوهشگران موفق شدند تا بذر گل نامبرده را بدست آورده اقدام به تکثیر آن در جبل الطارق کنند. امروزه همچنین منطقه جبل الطارق تعدادی از این گیاه در باغچه نمونه های گیاهی سلطنتی در لندن وجود دارد.
  پشم سبز
  این گل زیاد نادر با برگهایی به رنگ سبز و آبی که به صورت خوشه ای قرار گرفته است گیاه مورد علاقه خفاش ها بوده در کشور فلیپین وجود دارد. خفاش ها به صورت وارونه از این گل آویزان شده از عصاره آن تغذیه می کنند. بنا بر مطالعات پژوهشگران این گونه گیاهی در معرض خطر انقراض قرار دارد.
  منقار طوطی
  این گیاه از سال 1884 میلادی به این سو به عنوان گیاهی کمیاب طبقه بندی شده است و در حال حاضر در زمینه وجود آن در طبیعت و یا انقراض آن در بین پژوهشگران اختلاف نظر وجود دارد. بنا بر نظر متخصصین این گیاه در قدیم های دور بوسیله "پرنده خورشید " که نسل آن منقرض شده است گرده افشانی شده است. این گیاه که بومی جزایر قناری است در سالهای اخیر تلاش های بسیاری را برای تکثیر متوجه کرده است.
  کاسموس شکلاتی
  شما شاید در مورد گل ارکیده شکلاتی شنیده باشید اما مطمئن هستیم که در مورد "کاسموس شکلاتی" چیزی نشنیده اید. این گیاه به صورت بومی در مکزیک افزایش می نماید و اما از 100 سال پیش در طبیعت منقرض شده است. امروزه تعدادی از این گونه در آزمایش گاه ها و یا باغچه های طبیعی به صورت مصنوعی تولید و نگه داری می شود. این گیاه با رنگ قهوه ای پر رنگ اکثرا ٌ دارای قطری در حدود 3 تا 4 سانتی متر بوده در تابستان ها رایحه شبیه به وانیل را آزاد می نماید .
  کوکیو مخملی
  گل بعدی در لیست ما یک گونه افزایش کننده بر روی درخت است که در جزیره هاوایی افزایش می نماید . این درخت و گل عجیب آن در سال 1860 میلادی جهت اولین بار کشف شدند ولی به موارد مربوط به گرده افشانی در سال 1950 به عنوان گونه منقرض شده اعلام شد. 20 سال بعد درخت از این گونه کشف شد که اما در جریان آتش سوزی در سال 1978 از بین رفت. خوشبختانه بخشی از این درخت سالم باقی ماند و به یاری آن چندین درخت از این گونه در نقاط دیگر جزیره کاشته شد. این درخت 10 تا 11 متر ارتفاع گرفته شاخه های آن پر از گل های سرخ "کوکیو مخملی" می شود.
  ارکیده روح
  این گیاه قشنگ یکی از گونه های زیاد نادر گیاهی در جهان است که در حدود 20 سال پیش به عنوان منقرض شده اعلام شده است. تنها در چند سال اخیر بوده است که موارد ی از رویت مجدد این گونه کمیاب گزارش شده است. نکته عجیب درباره این گیاه این است که این گل قابلیت تکثیر نداشته، برگی ندارد و بر روی درختان روییده جهت تولید غذای به صورت کامل به ریشه وابسته است. این گیاه به صورت بومی تنها در کوبا ایالت فلورریدای آمریکا افزایش می نماید . این گیاه در فاصله ماه های ژوئن تا آگوست گل می نماید .
  گل جسد
  این گل که بومی جزیره سوماترا در کشور اندونزی است می تواند تا 1.8 متر ارتفاع گرفته و قطری در حدود نیم متر داشته باشد. این گیاه که در جنگلهای بارانی در سوماترای اندونزی افزایش می نماید در نگاه اول شبیه به گیای مربوط به زمان ماقبل تاریخ است. این گل بزرگترین ، کمیاب ترین در خطرترین گل در جهان شناخته شده است. این گیاه بوی زیاد بدی را از ساطع می کنذد که به همین به گل جسد مشهور شده است. این بوی بد باعث جذب شدن مگس ها و انجام عمل گرده افشانی می شود.

 • نظرات() 
 • یکشنبه 26 اردیبهشت 1395  انجام پایان نامه ارشد مدیریت

  مقدمه
  طرح تحقیق، با اهمیت ترین اصلی ترین بخش یك كار تحقیقی و پژوهشی است، طرح تحقیق ( Proposal) اصل تحقیق نیست، بلكه طرح اولیه طرح پیشنهادی تحقیق است، طرح تحقیق در واقع شبیه طرح اولیه و پیشنهادی یك ساختمان است كه بوسیله ارشیتكت (پژوهشگر محقق) اركان اصلی آن طراحی محاسبه شده به صورت نقشه ماكت ساختمان در آمده است و چنانچه یك مهندس خبره ( استاد راهنما ) به آن نگاه كند، بتواند ساختمانی را ( پژوهشی را) كه بر طبـق این نقشه شكل می گیرد، از قبل جهت خود تجسم كند. پژوهشگری كه قصد تحقیق دارد، ابتدا باید برای پژوهش مورد نظر خود طرح تحقیق بنویسد. طرح تحقیق در واقع نقشه انجام تحقیق است راهنمای محقق جهت عملیاتی كردن اجرای تحقیق است .
  هر چند گزینش موضوع و فرایند تهیه تكمیل یك پروپوزال به راحتی در مدت زمانی كوتاه انجام می شود، ولی باید توجه داشت كه پروپوزال در واقع پیشنهادیه تحقیق بوده به منزله نقشه های محاسباتی ساختمان است، لذا چنانچه با دقت با محاسبات دقیق طراحی گردد، پژوهشگر در انجام مراحل بعدی با مشكل اساسی روبرو نخواهد شد. به جمله دیگر چنانچه دانشجوئی عنوان پژوهش خود را درست گزینش كرده باشد و تمامی اركان اجزاء پروپوزال به ویژه طرح مسئله، ارزش ارزش تحقیق، تاریخچه مطالعات، اهداف، سئوالات، فرضیه ها روش مراحل انجام تحقیق را به طور دقیق كامل تهیه كرده باشد، در انجام پژوهش با مشكلاتی از عبارت سر درگمی ابهام روبرو نخواهد شد، به طوری كه گفته می شود پژوهشگری كه طرح تحقیق را به طور دقیق، روشن و كامل نوشته، به نظر می رسد بیش از 50 درصد رساله پایان نامـه را تهیه كرده است.

  اجزاء تشكیل دهنده طرح تحقیق
  1- عنوان تحقیق

  نخستین گام در انجام تحقیق، تعیین عنوان تحقیق است. هیچ پژوهشگری نمی تواند بدون معین شدن عنوان تحقیق، پژوهش را شروع كند. عنوان به منزله مقصد طرح نهایی انجام پژوهش است لذا در تعیین گزینش آن تذکر به نكات زیر ضروری است:
  1- خوب است عنوان تحقیق نه خیلی كوتاه، نه خیلی طولانی، بلكه مختصر، جامع، رسا و غیر سئوالی باشد.
  2- خوبتر است در ابتدای عنوان از عبارت هایی چون: بررسی، ارائه الگو، مطالعه، طراحی، تحلیلی بر، تبیین و ....مصرف شود.
  3- خوبتر است در عنوان تحقیق به نوعی متغیر های مستقل وابسته نشان داده شوند.
  4- مساله تحقیق باید نو جدید باشد.
  5- عنوان پژوهش باید ارزش تحقیق داشته باشد.
  6- پژوهشگر باید توان انجام تحقیق را داشته باشد.
  7- مورد تحقیق در حوزه كاری تخصصی پژوهشگر باشد.
  8- مساله پژوهش باید به گونه ای باشد كه جامعه به انجام تحقیق درباره آن نیازمند باشد و پژوهش بتواند با نتایج خود مشكلی را از جامعه برطرف كند.
  9- پژوهشگر به عنوان تحقیق و انجام پژوهش درباره آن میل و علاقه داشته باشد.
  10- موضوع تحقیق باید عملی و اجرائی بوده قابلیت انجام تحقیق را داشته باشد .
  11- عنوان تحقیق باید به گونه ای باشد كه هدف های تحقیق را بیان كند .
  12- خوبتر است در عنوان تحقیق، قلمرو مكانی محدوده زمانی پژوهش معین گردد.

  2-اصطلاحات و واژه ها

  اکثرا ٌ تعدادی از اصطلاحات و کلمه های فنی و تخصصی مربوط به عنوان و مورد پژوهش ( 3 تا 6 ) ارائه شده جهت هریك مختصراً از منابع اصلی و معتبر، تعریفی آورده می شود.

  3- شرح و بیان مسئله تحقیق ( طرح یك مشكل)
  مسئله در واقع سئوالی است كه در ذهن پژوهشگر راجع به یك پدیده، مشكل معضل بیان می شود، هدف محقق از طرح این سئوال ریشه یابی، علت علل به وجود آورنده آن مشكل یا راهكارهای رفع آن است.
  در بیان مسئله محقق باید نكات زیر را رعایت كند:
  1- محقق، شواهدی باید نشان دهد كه معضلی یا مشكلی در جامعه وجود دارد.
  2- محقق باید مشكل بیان شده را بیان كند و ابعاد مختلف آن را به طور مستند نشان دهد.
  3- محقق باید نشان دهد که قصد او از انجام تحقیق چیست؟ کدام متغیرها را قصد دارد مطالعه کند؟ روش ی تحقیق متغیرها ( اثر، رابطه یا ...) چطور است.
  4- پژوهشگر در انتها بهتر است محدوده زمانی قلمرو زمانی تحقیق را نیز معین نماید .
  اصولا مسئله تحقیق باید مساله را بیان نماید ، ابعاد آنرا مستند نشان دهد، انگیزه پژوهشگر را بیان نماید ، متغیرها را نشان داده، روش نقد آنها را روشن کرده محدوده مکانی زمانی تحقیق را تعیین نماید.

  4-ارزش و ضرورت موضوع تحقیق
  در این مورد پژوهشگر می بایست معین نماید که موضوع تحقیق چه اهمیت ی دارد و ضرورت انجام این پژوهش چیست نتایج آن در چه زمینه ای از اهمیت بیشتری برخوردار است.
  - ارزش این تحقیق در رابطه با نظریه های موجود چیست؟
  - نتایج این تحقیق در غنا بخشیدن به ادبیات موضوع چه نقشی دارد؟
  - نقش نتایج تحقیق در ارائه مـدل ، الگو، نظریه جدید یا توسعه و بسط نظریه های قبلی چگونه است؟
  - ارزش نتایج تحقیق برای مدیران و برنامـه ریزان چیست؟
  - نتایج مثبت این تحقیق در ابعاد آموزش ی و پژوهشی چه اثری دارد؟
  - نتایج مثبت این تحقیق در ابعاد پژوهشی چگونه است؟
  5-قبلی ه تحقیق
  برای اینکه پژوهشگر تحقیقات را در راستای پژوهش های هم خانواده قرار دهد و آن را با دستاوردهای مشاهدات دیگران همموزیک نماید ، نیاز دارد با مراجعه به اسناد مدارک پیرامون موضوع و مسئله ای که جهت تحقیق انتخاب کرده ، آگاهی خود را گسترش دهد.
  هدف از گنجاندن بخش قبلی ه تحقیق و ادبیات موضوع، توجه به نكات زیر است :
  1-برقراری ارتباطی منطقی بین اطلاعات پژوهش های قبلی با مسئله تحقیق
  2-آشنایی با چارچوب نظری یا تجربی مسئله تحقیق
  3-آشنایی باروش های تحقیق مورد مصرف در پژوهش های قدیم
  4-پیشگیری از دوباره کاری
  5-مصرف از تجربیات مفید محققان قبلی
  6-آگاهی از نقاط ضعف پژوهش های پیشین
  جهت دسترسی به اهداف بالا تدوین مطالب پیشینه، رعایت نكات زیر ضروری است:
  الف-منابع اطلاعاتی ارتباط با موضوع انتخاب گردد
  ب- نتایج بررسی ها قبلی مطالعه، نقد تحلیل شود
  ج- ترتیب موارد از كلی به جزئی ( عمومی به اختصاصی ) تدوین گردد

  نحوه تدوین بررسی ها انجام شده

  6-اهداف تحقیق
  اهداف تحقیق می تواند به دو صورت کلی مخصوص بیان شوند:
  الف-هدف کلی
  هدف کلی مستقیماً ازموضوع تحقیق مشتق می شود.
  ب-اهداف ویژه
  این هدف ها از مسئله پژوهش و از اهداف کلی مشتق می شوند در واقع زیر مجموعه هدف یا اهداف کلی پژوهش هستند . این اهداف تصریح می کنند که در این تحقیق چه چیزی انجام می شود چه چیزی انجام نمی شود.

  7- سوالات تحقیق
  در صورتی که تحقیق با توجه به قبلی ه پژوهش نتواند جهت خاصی را برای یافته های خود پیش بینی نماید و رابطه ی بین متغیرها را حدس بزند، می تواند به بیان سئوالات پژوهش بپردازد. در طرح سئوالات تحقیق توجه به نكات زیر ضروری است:
  - سئوالات پژوهش مستقیماً از اهداف تحقیق منشأ می گیرند.
  در پرسشها تحقیق، یک نوع متغیر بیان می شود.-
  - آوردن کلمه آیا در ابتدای سئوالات چندان مطلوب نیست.
  بهتر است تعداد سئوالات محدود، شفاف بدون ابهام باشد.-

  8-فرضیه
  - فرضیه، حدس گمان محقق در مورد علل بوجودآمدن مشكل یا ارائه راه حل های آن است.
  فرضیه، حدس و گمان محقق و در واقع جواب حدسی پژوهشگر درباره سئوالات تحقیق است.-
  - فرضیه، حدس گمان پژوهشگر درباره وجود فرق ، ابه احتمال زیاد ل رابطه یا اثر بین دو یا چند متغیر است.
  - فرضیه، حدس و گمانی است که مبتنی بر دانش تجربه درباره حل یک مسئله است.
  - اکثرا فرضیه ها حدسیاتی است که به طور منطقی از نظریه ها بر می آیند.
  - فرضیه عبارت خبری آسان ای است که در آن دو یا چند متغیر ( مستقل وابسته)دیده می شود.
  توجه : همموسیقی ی، همسویی و تعادل تعداد فرضیه ها با سئوالات پژوهش بسیار لازم است.
  جهت مثال، یك فرضیه آسان این است که بگوییم: میزان سواد با تعداد اولاد رابطه دارد یا تعداد خودروها در میزان آلودگی هوا تاثیر دارد.
  توجه : صحت(تایید) یا عدم صحت فرضیه (رد) در محک تست و مطالعه و تحقیق تعیین می شود، لذا پژوهشگر حق ندارد از قبل و بطور جانبدارانه در پی تأیید آن باشد باید بداند رد یا تأیید فرضیه هیچ گونه اثر بد برای پژوهش و پژوهشگر ندارد.

  9-روش مراحل تحقیق
  یكی از اركان تحقیق یا پژوهش كه در پروپوزال بیان می شود، تعیین نوع تحقیق و مراحل انجام آن است. در این مورد محقق ضمن اشاره به نوع تحقیق، مراحل انجام آن را حاوی : وسائل گردآوری داده ها،آموزش گردآوری اطلاعات، جامعه آماری اندازه نمونه روش گزینش نمونه از جامعه آماری، وسائل تجزیه تحلیل داده ها بالاخرهآموزش های تجزیه تحلیل داده ها(آموزش های نقد کیفی و کمی) را شرح می دهد.

  در زیر به تعدادی از انواع تحقیق به طور مختصر اشاره می شود.
  انواع تحقیق بر طبـق هدف
  1-نتایج بررسی ها و تحقیقات بنیادی

  این نتایج بررسی ها و تحقیقات در پی شناخت کشف ارتباطات بین پدیده ها و درک اصول و قوانین طبیعی است. این مشاهدات نظریه ها و فرضیه ها را تست می کنند، قوانین علمی را کشف کرده و مرزهای دانش را گسترش می دهند.
  2-مشاهدات فرد دی
  -این نتایج بررسی ها و تحقیقات برداده ها ونتایج مشاهدات بنیادی تکیه دارند و در پی دستیابی به اصول و قواعدی می باشند که بتوان آنها را در عمل اجرا به کار بست.
  -این مشاهدات در پی معرفت علل مشکلات حل آنها هستند فرد دی فراگیر دارند.

  3- تحقیقات گسترش ای
  این تحقیقات در پی معرفت راه های بازبینی یا افزایش تولید روش های جدید تولید كالا و خدمات بوده و عمدتأ متوجه نوآوری در فرایند ها، وسائل ها کالاها در یك زمان و مكان ویِژگزینشه هستند .
  انواع تحقیق بر اساس ماهیت روش
  تحقیقات تاریخی

  این گونه تحقیقات مربوط به موضوعات معین مربوط به وقت قدیم است تلاش محقق در جهت كشف حقایق پیشین از طریق جمع آوری اطلاعات اسناد مربوط به قدیم می باشد.
  تحقیقات توصیفی
  هدف این تحقیقات، توصیف عینی و مرتب خصوصیات یك موقعیت یك مساله است اما بدون هیچگونه دخالت یا استنتاج ذهنی مثل نگرش سنجی ها منو گرافی ها. تحقیقات موردی تحلیل محتوا، قوم نگاری زمینه یابی از انواع آن محسوب می شوند .
  تحقیقات همبستگی
  این تحقیقات در پی كشف رابطه همبستگی بین متغیر هاست. جهت محاسبه میزان همبستگی بین دو متغیر از همبستگی های پیرسون و اسپیر من و كندال مصرف می شود.
  تحقیقات علی ( علت معلاما )
  در این تحقیقات پژوهشگر با مطالعه شرایط قبلی درصدد جستجوی علل ارتباطات ی برای وقوع حوادث است.
  تحقیقات پیمایشی
  در این تحقیقات، محقق جهت جواب دادن به مسئله وقت حال جمع آوری اطلاعات ازآموزش پیمایشی عمدتأ از تكمیل پرسش نامـه و یا مصاحبه مصرف می كند هدف محقق تعمیم نتایج نمونه به جامعه بزرگتر آماری است.
  تحقیقات تجربی (آزمایش گاهی)
  از این تحقیقات معمولأ جهت یافتن راه حل های موارد یا پیدا كردن راهكارهایی جهت حل مشكلات در حال یا آینده مصرف می شود، در این تحقیقات عمدتا از روابط علت و معلولی مصرف می كنند و مکان آزمایش پژوهش معمولأ آزمایشگاه است متغیر ها جهت محقق قابل كنترل می باشد.

  تحقیقات نیمه تجربی
  این تحقیقات بیشتر مربوط به تحقیقات اجتماعی است و امكان كنترل تمام متغیر ها جهت محقق وجود ندارد مثل سنجش خصوصیات اجتماعی فرهنگی افراد.
  تحلیل محتوا
  اینروش اکثرا ٌ برای سنجش تحلیل گفتار یا متن ها استفاده می شود، مثل مقایسه تحلیلی، روزنامـه ها، مجلات، نوارها ...تحلیل محتوا در مقولات مطالب عامیانه، علمی( متون مذهبی، كلامی، ادبی و ...) تحلیل های كمی ریاضی.
  وسائل گرد آوری داده ها
  پژوهشگر گاه جهت بدست آوردن اطلاعات به مدارك اسناد معتبر و موثق ( كتب، منابع آماری و...) مراجعه می كند كه این منابع را دست دوم (second-hand) می نامند گاهی نیز به منابعی نیاز دارد كه در دسترس پژوهشگر نیست و یا به روز نیست، كه در این جا به گرد آوری اطلاعات از طریق میدانی (survey) یعنی تهیه سوال نامـه ، مصاحبه و مشاهده نیازدارد.
  وسائل تحلیل داده ها
  در تهیه جداول، تدوین نمودارها، فرآوری دسته بندی استخراج تحلیل خوب داده ها از انواع نرم افزار های كامپیوتری چون Spss، excel، GISو... مصرف می شود.
  روش های تجزیه تحلیل داده ها
  انواع روش های تجزیه و تحلیل داده هاعبارتند ازآموزش های تحلیل كیفی كمی ( آمار توصیفی و استنباطی )
  جامعه آماری و اندازه نمونه
  در این پارت جامعه آماری مورد نظر معین شد،روش تعیین تعداد نمونه به طور شفاف بیان می شود نیزبه نحوه گزینش نمونه ها از جامعه آماری نیز اشاره می شود.
  10- كاربرد نتایج تحقیق
  در این مورد پژوهشگر به گروه ها، سازمان ها نهاد های مصرف كننده از نتایج تحقیق اشاره می كند.
  11- محدودیت های تحقیق
  در این مورد محقق با بیان محدودیت هایی كه سر راه تحقیق است، به خواننده پیام می دهد كه در مورد فرایند تحقیق قضاوت عادلانه ای داشته باشد.
  در هر تحقیق تعدادی از محدودیت های احتمـا لی به شرح زیر می تواند سر راه محقق قرار گیرد:
  - كمبود منابع علمی
  - كمبود منابع مالی
  - ضعف همکاری سازمان ها و نهاد ها
  - گرفتاری های شخصی محقق
  - كمبود وقت در اختیار
  - تعداد متغیرهای ناخواسته
  - ناهمموسیقی ی اساتید راهنما

 • نظرات() 
 • شنبه 18 اردیبهشت 1395

  استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست و با آن آشنایی داریم، ولی باید با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان بهتریـن نتیجه را از آن ها گرفت.

  خرید vst

  دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

  پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
  رایانه ها به ما امکان مصرف از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا با کیفیت ترین مصرف را از سیسـتم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیـستم شما امکانات ضروری را داراست چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات روش ی ها ی سایت بروید تا در آنجا اطلاعات ضروری برای خرید سیـستم خوب را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را انتخاب بکنید .


  استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست با آن آشنایی داریم، ولی می بایست با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان برترین نتیجه را از آن ها گرفت.
  پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
  رایانه ها به ما امکان استفاده از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما یاری می نماید تا بهتریـن استفاده را از سیسـتم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیـستم شما امکانات ضروری را داراست چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات و روش ی ها ی وب سایت بروید تا در آنجا اطلاعات ضروری برای خرید یک سیستم بهتر را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید زود ترین را انتخاب بکنید .
  1- درجه ورودی صوت را از منبع ارتقا دهید تا اینکه بهروش های معمول تکیه بکنید : اگر سیگنال ورودی فقط نصف از حداکثر است، به ابه احتمال زیاد ل زیاد شما کمی نویز دریافت می بکنید میزان ی از وضوح کیفیت سیسـتم را از دست می دهید. امکاناتی مانند اکولایزر و Reverb می توانند امکان کم کردن این نویز ها را در ضبط با صوت کم فراهم نماید .برای تنظیم صدا از نرم افزار ها مصرف بکنید سعی بکنید میزان صدا را تنها چند دسیبل کمتر از حداکثر نگه دارید.
  2- صرف نظر از ضبط 16 -20 -24 بیتی که دارید. کیفیت ضبط واقعی را منبع تعیین می نماید . جهت وکال یک سیـستم با کانال صدایی خوب با امکاناتی مانند آمپ بهتر برای میکروفون ، اکولایزر ... در نظر بگیرید.این می توانند برای ساز ها مصرف شود و استفاده های دیگری جهت ساز هایی با بیس یا گیتار الکتریک و الکترو آکوستیک با صوت شفاف دارد.
  3. باور این مسئله که رایانه ها نرم فزار های ضبط ارزش بهتر ی در مساوی پول شما دارند می توانند شما را به این مساله برساند که ضبط خوب را با لوازم قدیمی و کم قیمت استودیو می توانید انجام دهید. این کاملا درست نیست، با وجود میکروفن های خازنی با قیمت کمتر از 200 دلار دلیل ی برای مصرف از میکروفن های دینامیکی قدیمی نیست.
  4- اسپیکر ها را طوری قرار دهید که یک مثلث متساوی الساقین با شما بسازند.شما نیاز به بیشترین صدا ندارید ولی بایستی آنقدر صدا بلند باشد که دیگر ولوم معمولی رایانه و فن های آن شنیده نشود.
  5. جهت تمام ی فایل های صوتی از یک هارد درایو جدا استفاده بکنید .این امکان را به شما میدهد که ترک های بیشتری را زود تر پلی بک بکنید . این نیز چنین امکان دیفرگ کردن فرمت کردن را به شما می دهد. اگر می خواهید هارد درایو خریداری بکنید زود ترین را گزینش بکنید .چنانچه نمی توانید هارد درایو جدا بخرید بخش یشن جدا در هارد درایو فعلی در نظر بگیرید.
  6. وقتی می خواهید کارت صدا گزینش بکنید سعی بکنید آنهایی را بخرید که حداقل 4 خروجی را پشتیبانی نماید - و یک خروجی دیجیتال S/PDIF چنانچه از مینی دیسک رکوردر استفاده می بکنید . در این صورت می توانید دو خروجی جهت ترک هایی که به افکت های نرم افزار ی نیاز دارند و دو خروجی جهت ترک هایی که از پردازنده ی خارجی استفاده می کنند داشته باشید.
  7. Reverb از با اهمیت ترین افکت ها در استودیو است. و استفاده بهتر برای به دست آوردن با کیفیت ترین نتیجه نیاز به قدرت بالای پردازش دارد. به همین دلیل خوبتر است از کارت صدا هایی با پردازنده ی Reverb مصرف بکنید ، مانند Lexicon Studio، Yamaha DSP Factory و یاYamaha SW1000XG . مد انتها دارای synth sounds به صورت آن بورد نیز هست.
  8. چنانچه از یک کارت ولوم سطح بالا با پردازنده ی DSP آن بورد استفاده نمی بکنید ، امکان مشاهده ی کمی تاخیر (latency or delay) وجود دارد.درایور های جدید ASIO II این مساله را به حداقل می رسانند.ولی در تمام ی کارت صدا ها کاربر د کافی را ندارد.راه دیگر استفاده از میکسر کوچک بر سر راه ورودی به رایانه است – در هر صورت به میکسر جهت ترکیب ولوم ورودی با synth های خارجی نیاز دارید.
  9. از پلاگین Antares' Autotune نه تنها جهت شفافیت صدا بلکه برای سولو های گیتار استفاده بکنید . تا زمانی که زمان ترکینگ شما به اندازه کافی کم باشد نوازندگی معمولی بی اثر می ماند ولی هر نتی را ادامه بدهید دقیقا نت مورد نظر ضبط می شود (بدون تغییر pitch). این برای حتمـا ت آرامی که از تکنیک بند زیاد مصرف می کنند پر فرد د است.شما مصرف از این را می توانید در آهنگ Believe از Cher بشنوید. تنها با نتظیم صدا بر روی حداکثر و تنظیم روی گام مربوط کاملا طبیعی به نظر می رسد.
  10. مشکلی که اکثر گیتاریست ها دارند که مانیتور رایانه ها ،روی امواج دریافتی با پیکاپ های گیتار نویز می اندازد ولوم وزوز در ضبط شنیده می شود. گاهی از پیکاپ های humbucking با این مساله کنار می آید چنانچه زیاد نزدیک به مانیتور نباشید ولی پیکاپ های single-coil به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. یکی از راه ها این است که درست قبل از شروع ضبط مانیتور را خاموش بکنید .به هر دیلی اگر نمی توانید مانیتور را خاموش بکنید با بیشترین فاصله ممکن پشت به آن بشینید. LCD ها ارزان تر شده اند فضای کمتری اشغال می کنند و دیگر مشکلی نویر را ایجاد نمی کنند پس سعی بکنید از LCD ها مصرف بکنید .
  11. صداهای فیزیکی هم مساله دیگریست که وقت ی دارید در همان اتاقی که رایانه هست ضبط می بکنید احتمالا با آن روبرو شوید. تا جای ممکن درایو های خارجی و رایتر ها را خاموش بکنید . اینگونه صدا ها اکثرا ٌ بیشتر از صداهای معمول رایانه مساله ایجاد می کنند. سعی بکنید تا می توانید از رایانه دور بنشینید. و چنانچه احتمال دارد عایق صدایی روی کیس رایانه بکشید.تا میتوانید به میکروفن نزدیک باشید اما بدون افت صدا.
  12. تمام ی برنامـه ها صفحه ای برای ادیت صوت ضبط شده دارند (Waveform edit page) که چنانچه هنوز هم مساله نویز را دارید می توانید تمام قسمت های سکوت بین صدا موسیقی ضبط شده را(وکال یا نواختن ساز) کاملا خفه بکنید .و کار سخت و بری نیست و می تواند کیفیت را بیشتر شدن دهد.به ویژه وقت ی که بیش از ترک را می خواهید میکس بکنید .
  13. از Waveform edit page جهت پاک کردن ولوم سولو های گیتار می توان استفاده کرد. شاید اجرای شما بی نقص باشد ولی اکثرا ٌ صوت نویز از انگشت گذاری در بین نت ها به گوش می رسد. با این حال اگر دست نخورده بمانند ممکن صدایی طبیعی تر به دست آورید و می توان آن ها را بخش به پارت از 6 تا 20 دسیبل کاهش داد.
  14. سعی بکنید تمام ی سری ها را بدون هیچ افکتی ضبط بکنید . فقط چنانچه نیاز شد از افکت های reverb delay مصرف بکنید . چنانچه به reverb نیاز هست در نرم افزار قبل از ضبط دوباره پارت های که نیاز به افکت هست از آن استفاده بکنید پس روی ترک آماده شده ضبط بکنید . و در انتها چنانچه نیاز بود می توانید از delay یا echo برای پوشاندن ادیت های قبلی مصرف کرد.
  15.پلاگین ها همیشه میزان ی از قدت رایانه را به خود اختصاص می دهند. پس چنانچه می خواهید از افکتی بر روی چند ترک استفاده بکنید ، میتوانید از یک پلاگین تنظیم شده به جای پردازنده ی aux مصرف کرد تا یک افکت یکنواخت را بر روی تمام ی ترک ها اضافه نماید .
  16. همیشه بهتر است از سخت افزار پردازنده ی reverb مصرف کنیم تا این که چند پلاگین را بخرید. همیشه سخت افزار ها صوت بهتری را ایجاد می کنند.هیچ زمان از پروگرام نخواهید که تمام کار را جهت شما انجام دهند حتی اگر بتوانند. مصرف از جعبه تقسیم (discrete box) نتیجه ی بهتری دارد از CPU هم به میزان بسیاری مصرف نمی نماید . حتی چنانچه کارت صدا با خروجی چندگانه (multi-output) ندارید هنوز هم می توانید صدا های ضبط شده را در حین ضبط جمع و جور بکنید ، با مصرف از کانال صدایی که قبلا معرفی کردیم.و همان تنظیمات جهت اکولایزر. ولی فقط بهتریـن اکولایزر های دیجیتال صدایی به بهتر ی انالوگ ها ایجاد می کنند.
  17. کار های مختلف ی هست که با استفاده از-audio manipulation facilities- انجام دهید. که در هر مد مفرق است. تغییر پیچ (pitch) کشش زمان (time-stretching)، که در نوع بی مثل ند. شما شاید امکانات دیگری پیدا بکنید . مانند رفع نویز (denoising). و بسیاری هم به صورت آفلاین کار می کنند پس در سیـستم های ضعیف هم میشه از آنها مصرف کرد.
  18. برای بکاپ گرفتن از سی دی استفاده بکنید . حتی اگر قابلیت رایت دوباره را ندارند امروزه آنقدر ارزان می باشند محیط خوب ی را در اختیار شما قرار می دهند که دیگر این ضعف اهمیت چندانی ندارد.اما از سی دی هم می شود جهت ذخیره ی کار های تمام شده مصرف کرد.
  19. زیاد از سیسـتم ها چنانچه از دست بازی ها و برنامـه های اضافه خلاص شوید زیاد بهتر کار می کنند. هر چی سیستم خالی تر باشد ابه احتمال زیاد ل برخورد به مشکلات کمتر است. سایت شرکت سازنده را هم چک بکنید تا آخرین درایور ها را داشته باشید.
  20.تست بکنید تا ببینید که چه قدر پلاگین و ترک را می تواند پلی نماید بدون اینکه از کار بیافتد. بعد نصف یا دو سوم اون میزان را اجرا بکنید . بیشتر sequencers ها این امکان را دارند تا کار های CPU را به شما نشان دهند. مصرف از CPU هیچ زمان ثابت نیست. و برخی استفاده ی زیاد آن را به مرز خود می رساند و از کار می اندازد. با قطعه قطعه شدن اطلاعات در هارد دیسک ها هم احتمـا ل کم شدن سرعت آنها را دارد. defragment آنها می تواند مفید باشد.

 • نظرات() 

 • آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic