خرید تاج گل

به نقل از باشگاه خبرنگاران، گل ها از عبارت زیبا ترین موجوداتی هستند که بر روی زمین زندگی می کنند. گونه هایی از گل ها جهت ما بسیار زیاد شناخته شده است اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از کمیاب ترین گل های جهان آشنا کنیم.
گل جبل الطارق
این گل قشنگ بنفش رنگ فقط در منطقه جبل الطارق در غرب مدیترانه افزایش می نماید در سال 1992 با توجه پیدا نشدن ردی از آن در طبیعت منطقه به عنوان گونه ای منقرض شده اعلام شد. اما در سال 1994 یک کوهنورد در این منطقه خوب به کشف یک عدد از این گل شد. پژوهشگران موفق شدند تا بذر گل نامبرده را بدست آورده اقدام به تکثیر آن در جبل الطارق کنند. امروزه همچنین منطقه جبل الطارق تعدادی از این گیاه در باغچه نمونه های گیاهی سلطنتی در لندن وجود دارد.
پشم سبز
این گل زیاد نادر با برگهایی به رنگ سبز و آبی که به صورت خوشه ای قرار گرفته است گیاه مورد علاقه خفاش ها بوده در کشور فلیپین وجود دارد. خفاش ها به صورت وارونه از این گل آویزان شده از عصاره آن تغذیه می کنند. بنا بر مطالعات پژوهشگران این گونه گیاهی در معرض خطر انقراض قرار دارد.
منقار طوطی
این گیاه از سال 1884 میلادی به این سو به عنوان گیاهی کمیاب طبقه بندی شده است و در حال حاضر در زمینه وجود آن در طبیعت و یا انقراض آن در بین پژوهشگران اختلاف نظر وجود دارد. بنا بر نظر متخصصین این گیاه در قدیم های دور بوسیله "پرنده خورشید " که نسل آن منقرض شده است گرده افشانی شده است. این گیاه که بومی جزایر قناری است در سالهای اخیر تلاش های بسیاری را برای تکثیر متوجه کرده است.
کاسموس شکلاتی
شما شاید در مورد گل ارکیده شکلاتی شنیده باشید اما مطمئن هستیم که در مورد "کاسموس شکلاتی" چیزی نشنیده اید. این گیاه به صورت بومی در مکزیک افزایش می نماید و اما از 100 سال پیش در طبیعت منقرض شده است. امروزه تعدادی از این گونه در آزمایش گاه ها و یا باغچه های طبیعی به صورت مصنوعی تولید و نگه داری می شود. این گیاه با رنگ قهوه ای پر رنگ اکثرا ٌ دارای قطری در حدود 3 تا 4 سانتی متر بوده در تابستان ها رایحه شبیه به وانیل را آزاد می نماید .
کوکیو مخملی
گل بعدی در لیست ما یک گونه افزایش کننده بر روی درخت است که در جزیره هاوایی افزایش می نماید . این درخت و گل عجیب آن در سال 1860 میلادی جهت اولین بار کشف شدند ولی به موارد مربوط به گرده افشانی در سال 1950 به عنوان گونه منقرض شده اعلام شد. 20 سال بعد درخت از این گونه کشف شد که اما در جریان آتش سوزی در سال 1978 از بین رفت. خوشبختانه بخشی از این درخت سالم باقی ماند و به یاری آن چندین درخت از این گونه در نقاط دیگر جزیره کاشته شد. این درخت 10 تا 11 متر ارتفاع گرفته شاخه های آن پر از گل های سرخ "کوکیو مخملی" می شود.
ارکیده روح
این گیاه قشنگ یکی از گونه های زیاد نادر گیاهی در جهان است که در حدود 20 سال پیش به عنوان منقرض شده اعلام شده است. تنها در چند سال اخیر بوده است که موارد ی از رویت مجدد این گونه کمیاب گزارش شده است. نکته عجیب درباره این گیاه این است که این گل قابلیت تکثیر نداشته، برگی ندارد و بر روی درختان روییده جهت تولید غذای به صورت کامل به ریشه وابسته است. این گیاه به صورت بومی تنها در کوبا ایالت فلورریدای آمریکا افزایش می نماید . این گیاه در فاصله ماه های ژوئن تا آگوست گل می نماید .
گل جسد
این گل که بومی جزیره سوماترا در کشور اندونزی است می تواند تا 1.8 متر ارتفاع گرفته و قطری در حدود نیم متر داشته باشد. این گیاه که در جنگلهای بارانی در سوماترای اندونزی افزایش می نماید در نگاه اول شبیه به گیای مربوط به زمان ماقبل تاریخ است. این گل بزرگترین ، کمیاب ترین در خطرترین گل در جهان شناخته شده است. این گیاه بوی زیاد بدی را از ساطع می کنذد که به همین به گل جسد مشهور شده است. این بوی بد باعث جذب شدن مگس ها و انجام عمل گرده افشانی می شود.